آموزش کاربردی حسابداری ویژه بازار کار بزرگنمایی

آموزش کاربردی حسابداری ویژه بازار کار

آموزش کاربردی حسابداری ویژه بازار کار

نویسنده: عباس ملایی واثقی


جزییات بیشتر

وضعیت: این محصول در انبار موجود نیست


در صورت در دسترس بودن به من اطلاع بده

680,000 ریال

10 محصولات دیگر در همان شاخه:

قبلی
بعدی

آموزش کاربردی حسابداری ویژه بازار کار

نویسنده: عباس ملایی واثقی

معمولاً دانش‌آموختگان رشته‌های مالی متوجه می‌شوند مباحث تئوری دانشگاهی در عمل چندان کاربردی ندارد و نمی‌تواند به‌تنهایی پاسخ‌گوی نیازهای بازار باشد. اغلب فقط بعضی مباحث تئوری در عمل کاربرد دارد و جمع‌کردن آن‌ها در ذهن و چیدمان آن‌ها در عمل، نیز مشکل خاصی است که تقریباً تمام فارغ‌التحصیلان مالی با آن روبه‌رو می‌شوند.

در این مجموعه نوشتار موضوعی که موردتوجه بوده چیدمان مباحث تئوری با رویکرد عملی و کاربرد آن‌ها در عمل، همراه با مثال‌های متعدد و پروژه‌های مختلف و همچنین شرح کامل مصور سامانه‌ها و نرم‌افزارهایی است که در مباحث تئوری دانشگاهی وجود ندارد به‌عنوان‌مثال تنظیم و ارسال اظهارنامه‌ها، صورت معاملات و لیست حقوق و دستمزد به ادارات مربوطه و بسیاری موارد دیگر.

در تمامی مثال‌ها و پروژه‌ها به یک موضوع توجه شده و آن پرورش قدرت تحلیل و خلاقیت می‌باشد. چراکه امور مالی و حسابداری علم روز است و در هر فعالیت تجاری خلاقیت خاص خود را می‌طلبد و باید در پرورش کارآموزان طوری عمل شود که تا حد امکان قدرت تجزیه‌وتحلیل نیز هم‌زمان به آن‌ها آموزش داده شود، بنابراین بعضی سؤالات و مثال‌ها بدون پاسخ آورده شده، البته با رجوع به مباحث و نکاتی که گفته ‌شده و کنار هم چیدن آن‌ها به‌راحتی می‌توان به این سؤالات پاسخ داد. همچنین با مطالعه متن متوجه می‌شوید اغلب صفحات نوشتار حاضر با هم ارتباط خاصی دارد و یادگیری مباحث با هم معنا پیدا می‌کند لذا خواندن یک قسمت و یک فصل از آن توفیق چندانی نخواهد داشت.

در کنار یادگیری مباحث گفته‌شده، یادگیری نرم‌افزارهای مالی و اداری نیز اهمیت خاصی دارد، البته راه به‌اشتباه نروید: اولویت اول نرم‌افزار نیست؛ نرم‌افزار برای سرعت در انجام امور و دقت بیشتر در کارها طراحی ‌شده و کاربرد دیگری ندارد. شما باید بتوانید حتی بدون نرم‌افزار مالی تمام قسمت‌ها از قبیل ثبت سند و بایگانی آن با ضمایم مربوطه، جمع‌آوری آن در دفاتر، تهیه صورت‌های مالی، حقوق و دستمزد، خریدوفروش و انبارداری، حسابداری دارایی‌های ثابت و ... را انجام دهید، درحقیقت سنجش میزان اطلاعات و توانایی شما به‌هیچ‌عنوان بستگی به میزان و تعداد نرم‌افزارهایی که می‌شناسید ندارد، بستگی به این دارد که بدون تمام این نرم‌افزارهای کمکی، شما بتوانید مسیر و سیستم مالی را طراحی، ثبت و گزارش‌دهی کنید.

برای یادگیری کتاب حاضر ابتدا همه مطالب را بدون توجه به مثال‌ها از اول تا آخر بخوانید. سپس بار دیگر از ابتدا تا انتها با حل مثال‌ها و پروژه‌ها با دقت بخوانید و یاد بگیرید. اتوماتیک‌وار مطالب با هم در ذهن ارتباط پیدا خواهد کرد. در ضمن مطالب به‌صورت خودآموز و کاربردی نوشته شده و انتظار داریم بعد از آن کارآموز توانایی انجام امور مالی در عمل را دارا باشد. البته به‌شرط تسلط بر تمام مطالب حاضر؛ ازآنجایی‌که نکات جزئی نیز گفته‌ شده لذا در صورت پیچیدگی مطالب، لازم است کارآموزان ابهامات خود را در حضور افراد مجرب مرتفع سازند.

به‌عنوان مورد آخر ازآنجاکه مجموعه حاضر حاوی کلیه مطالب کاربردی است علاوه بر کارآموزان و حسابداران، به‌عنوان مهارت تکمیلی می‌تواند مورداستفاده مدیران اجرایی، اداری و مالی نیز قرار گیرد؛ و به‌طور نامحدود برای هرکسی که اطلاعات و مهارت مالی باعث افزایش توانایی و وسعت دید وی می‌گردد، قابل‌استفاده خواهد بود.

نماد اعتماد الکترونیکی

شاخه ها

درباره ما

انتشارات کلک زرین با مدیر مسئولی کاظم زرین از سال 1381 شروع به فعالیت نموده و در زمینه های مهندسی آب، کامپیوتر، روانشناسی و مدیریت، کتاب چاپ و روانه بازار نشر و در این وبگاه اقدام به فروش اینترنتی کتابهای منتشره نموده است. تلفن تماس: 02166486148 همراه: 09127176836 کاظم زرین

دعوت به همکاری

قابل توجه نویسندگان و مترجمین عزیز
از کلیه نویسندگان، مترجمین، مؤلفین و دانشجویان عزیز دعوت به همکاری می‌شود. انتشارات کلک زرین کلیه آثار شما را در اسرع وقت چاپ و منتشر می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید. 09127176836-09397176836