شرکت به پرداخت ملت
آموزش تصویری و ترفندهای Rhinoceros بزرگنمایی

آموزش تصویری و ترفندهای Rhinoceros

آموزش تصویری و ترفندهای Rhinoceros

مؤلفان: مهندس روزبه فرشيدفام، مهندس امين امينيان

جزییات بیشتر

100

100,000 ریال

پیشنهاد ویژه پیشنهاد ویژه!

16 محصولات دیگر در همان شاخه:

قبلی
بعدی

آموزش تصویری و ترفندهای Rhinoceros

مؤلفان: مهندس روزبه فرشيدفام، مهندس امين امينيان

نرم‌افزار Rhinoceros یکی از محبوب‌ترین نرم‌افزارهای مورداستفاده طراحان و به‌خصوص طراحان صنعتی است. Rhinoceros در سال 1980 توسط برادران مک نیل در سیاتل آمریکا متولد شد و در آن از سیستم نربز استفاده شد که درواقع یک سیستم ریاضی برای محاسبه و ارائه منحنی‌ها و سطوح در گرافیک کامپیوتری است. سابقه نربز به سال 1950 میلادی برمی‌گردد که با توجه به نیاز در صنایع کشتی‌سازی و اتومبیل به‌وجود آمد. از کسانی که در توسعه و پیشرفت این سیستم نقش اساسی داشتند می‌توان به دو فرانسوی به نام‌های Pierre Bézier که در شرکت Renault و Paul de Casteljau که در شرکت Citroën مشغول به کار بودند، اشاره کرد. این سیستم ابتدا در صنعت خودرو و در نرم‌افزارهای مخصوص آن و سپس در زمینه‌های دیگر گرافیک کامپیوتری وارد شد. اصول ساخت سطوح در Rhinoceros بر ساخت منحنی‌ها استوار است. برای مدلینگ در محیط Rhinoceros ابتدا شبکه‌ای از منحنی‌ها در فضا ایجاد شده و سپس تبدیل به سطح می‌شوند. جدیدترین نسخه Rhinoceros 5 است که به‌تازگی به بازار آمده است.

Rhinoceros دارای پلاگین‌های متعددی در زمینه‌های مختلف است. پلاگین‌ها نرم‌افزارهای کوچک‌تری نسبت به نرم‌افزار اصلی هستند است که به نرم‌افزار اصلی اضافه‌شده و فرمان‌ها و ابزارهای جدیدی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند. معمولاً پلاگین‌ها در زمینه‌های تخصصی نوشته می‌شوند. درواقع پس‌ازاینکه کاربر با محیط Rhinoceros و کار با آن آشنا شد می‌تواند از این پلاگین‌ها در موارد خاص، استفاده کند.

از پلاگین‌های معروف Rhinoceros در زمینه‌های مختلف می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:


 

       رندر (Render)

×       انیمیشن (Animation)

×       معماری (Architecture)

×       طراحی جواهرات (Jewelry)

×       طراحی شناور و کشتی (Marine)

×       پزشکی (Medical)

×       مهندسی معکوس (Reverse Engineering)

×       آنالیز (Analysis)

×       طراحی کفش و پاپوش (Footwear)

 

راینو دارای پلاگین‌های دیگری در زمینه خروجی گرفتن و واردکردن فایل به Rhinoceros و... است که می‌توانید اسامی کامل این پلاگین‌ها را در آدرس زیر ببینید.

http://www.rhino3d.com/resources


شاخه ها

درباره ما

انتشارات کلک زرین با مدیر مسئولی کاظم زرین از سال 1381 شروع به فعالیت نموده و در زمینه های گوناگون، کتاب چاپ و روانه بازار نشر نموده و در این وبگاه اقدام به فروش اینترنتی کتابهای منتشر شده نموده است. تلفن تماس: 02166486148 همراه: 09127176836 کاظم زین

دعوت به همکاری

قابل توجه نویسندگان و مترجمین عزیز
از کلیه نویسندگان، مترجمین، مؤلفین و دانشجویان عزیز دعوت به همکاری می‌شود. انتشارات کلک زرین کلیه آثار شما را در اسرع وقت چاپ و منتشر می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید. 09127176836-09397176836