آموزش تصویری مدل Hydrus بزرگنمایی

آموزش تصویری مدل Hydrus

عنــــوان: آموزش تصویری مدل Hydrus؛ شبیه‌سازی حرکت آب، املاح و گرما در خاک

ناشر: انتشارات كلك زرين

مؤلفین: دکتر علی شهیدی، مهندس محسن احمدي

ويراستار: كاظم زرين

شمارگان: 500 نسخه

نوبت چاپ: اول، 1393    

قيشابك: 9- 2-90017-600-978

جزییات بیشتر

وضعیت: این محصول در انبار موجود نیست


در صورت در دسترس بودن به من اطلاع بده

266,000 ریال

7 محصولات دیگر در همان شاخه:

قبلی
بعدی

عنــــوان: آموزش تصویری مدل Hydrus؛ شبیه‌سازی حرکت آب، املاح و گرما در خاک

ناشر: انتشارات كلك زرين

مؤلفین: دکتر علی شهیدی، مهندس محسن احمدي

ويراستار: كاظم زرين

شمارگان: 500 نسخه

نوبت چاپ: اول، 1393    

قيشابك: 9- 2-90017-600-978


پیشگفتار

پیشرفتچشمگیر کاربرد رایانه در علوم مهندسی سبب شده است تا کاربرد نرم‌افزارهای مدل‌سازی در این علوم نیز رواج یابد. علم مطالعه روابط آب و خاک و معادلات پیچیده‌ی حاکم بر این روابط نیاز استفاده از نرم‌افزارها را اجتناب‌ناپذیر نموده است. از مهم‌ترین نرم‌افزارهای موجود برای شبیه‌سازی روابط حرکت آب، گرما، املاح در خاک می‌توان به HYDRUS اشاره کرد. با توجه به استقبال خوانندگان از سری کتاب‌های آموزش نرم‌افزارهای کاربردی مهندسی آب و عدم وجود راهنمایی مناسب به‌منظور استفاده کاربران تصمیم به تألیف این کتاب گرفته شد.

این کتاب در چهار فصل در اختیار خوانندگان قرار گرفته است. در فصل نخست به معرفی و نصب نرم‌افزار پرداخته می‌شود. در این فصل ابتدا به مروری بر پیشینه طراحی و استفاده از این نرم‌افزار اشاره شده است؛ سپس به‌صورت گام‌به‌گام مراحل نصب نرم‌افزار آموزش داده می‌شود. در فصل دوم معادلات حاکم بر این مدل معرفی شد. در فصل سوم محیط نرم‌افزار به‌صورت تصویری و مانند روال موجود در کتاب‌های پیشین آموزش داده شده است. در ابتدا نسخه‌ی یک‌بعدی سپس نسخه‌ی دوبعدی/سه‌بعدی معرفی گردیده است. در فصل چهارم نیز با سیزده مثال کاربردی سعی شد قابلیت‌های این نرم‌افزار معرفی شود. مثال‌ها به‌صورت گام‌به‌گام و همراه با تصاویر در این فصل گنجانده شد. در ابتدا مسائل ساده‌تر سپس مسائل پیچیده‌تری توضیح داده شده است. بنابراین به خواننده توصیه می‌شود مثال‌ها را از ابتدای فصل و گام‌به‌گام انجام دهد.

خبرگزاری کتاب ایران

http://www.ibna.ir/vdcizrazwt1a3p2.cbct.html
«آموزش تصویری مدل Hydrus» در راه است

دکتر علی شهیدی، نویسنده و مدرس دانشگاه تالیف کتاب «آموزش تصویری مدل Hydrus » در دست دارد. راهکارهای ارایه شده در این اثر، هزینه‌ انجام پروژه‌های آب و خاک را به حداقل می‌رساند.

دکتر شهیدی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، در این باره اظهار کرد: تمام آزمایشات مربوط به شوری، رطوبت و املاح خاک بسیار هزینه‌بَر هستند. بنابراین، اگر یک مدل کامپیوتری برای این آزمایشات ارایه شود، بسیاری از این هزینه‌ها به حداقل می‌رسند.

وی ادامه داد: Hydrus یکی از این مدل‌ها است که روند حرکت و توزیع رطوبت، شوری و املاح موجود در خاک‌هایی با بافت‌ها و ساختمان‌های مختلف تخمین می‌زند. این تخمین باعث انجام تعداد آزمایشات محدود و در نتیجه صرف هزینه‌های کمتر می‌شود.

عضو هیات علمی دانشگاه بیرجند عنوان کرد: کتاب «آموزش تصویری مدل Hydrus» معادلات نفوذ خاک، منحنی رطوبتی خاک و شبیه‌سازی حرکت آب در خاک در روش‌های آبیاری مختلف را ارایه می‌کند.

این مدرس دانشگاه افزود: دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد رشته مهندسی آب، مهندسی عمران آب و مهندسی عمران پِی می‌توانند از این اثر بهره‌مند شوند.

وی با بیان این‌که کتاب «آموزش تصویری مدل Hydrus» شیوه مدل شدن حرکت شوری در خاک را در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد، بیان کرد: معرفی حرکت آب در خاک، مدل‌سازی حرکت آب در خاک، مدل‌سازی حرکت شوری در خاک‌های تحت آبیاری و موارد خاص مانند پیاز رطوبتی، آبیاری قطره‌ای و پروفیل‌ در آبیاری‌‌های سطحی از دیگر موضوع‌های مطرح شده در این اثر محسوب می‌شوند.

نماد اعتماد الکترونیکی

شاخه ها

درباره ما

انتشارات کلک زرین با مدیر مسئولی کاظم زرین از سال 1381 شروع به فعالیت نموده و در زمینه های مهندسی آب، کامپیوتر، روانشناسی و مدیریت، کتاب چاپ و روانه بازار نشر و در این وبگاه اقدام به فروش اینترنتی کتابهای منتشره نموده است. تلفن تماس: 02166486148 همراه: 09127176836 کاظم زرین

دعوت به همکاری

قابل توجه نویسندگان و مترجمین عزیز
از کلیه نویسندگان، مترجمین، مؤلفین و دانشجویان عزیز دعوت به همکاری می‌شود. انتشارات کلک زرین کلیه آثار شما را در اسرع وقت چاپ و منتشر می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید. 09127176836-09397176836