شرکت به پرداخت ملت
افسانه ی نوآوری بزرگنمایی

افسانه ی نوآوری

افسانه ی نوآوری

نویسنده: اسكات بركون

مترجم: روزبه فرشيدفام

جزییات بیشتر

200

150,000 ریال

8 محصولات دیگر در همان شاخه:

قبلی
بعدی

 با برگزیدگان بیستمین دوره کتاب سال دانشجویی/9

فرشیدفام: «افسانه» مرا انتخاب کرد

ibna

http://www.ibna.ir/vdcfyvdyjw6dcca.igiw.html

 

روزبه فرشیدفام، با بیان این که کتاب «افسانه نوآوری» وی را انتخاب و برای ترجمه به‌سوی خود جلب کرد، گفت: نویسنده کتاب کوشیده تا در این اثر، توهم افراد از نوآوری را با تاکید بر مستندات تاریخی، از ذهن مخاطب رفع کند.-
روزبه فرشیدفام، مترجم برگزیده بیستمین جشنواره کتاب سال دانشجویی، در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، درباره دلایلش برای انتخاب و ترجمه کتاب «افسانه‌ نوآوری» اظهار کرد: بعد از آزمون کارشناسی ارشد، ‌زمان آزاد زیادی داشتم و هنگامی که دکتر میثم تهرانی، ‌کتاب «افسانه نوآوری» را به من معرفی و توصیه کرد، در طی سه ماه ترجمه این کتاب را به پایان بردم. وقتی در نمایشگاه کتاب سال 91، به دنبال ناشر می‌گشتم با مسوول انتشارات کلک زرین آشنا شدم که اعتماد و توافق بین ما، در نهایت به چاپ کتاب از سوی این انتشارات منجر شد.   

وی، در ادامه به موضوع اصلی کتاب اشاره کرد و گفت: این کتاب،‌ به 10 اشتباه یا توهم افراد از مقوله
«افسانه نوآوری» را با دل و جان می‌خواندم. نویسنده، با دقت خاصی درباره برداشت‌های اشتباه افراد از نوآوری، توضیح داده بود. در طی یک سالی که از ترجمه این کتاب می‌گذرد، می‌توانم بگویم 70 درصد تغییرات زندگی‌ام متاثر از این کتاب است.
نوآوری می‌پردازد. این اثر با کمک جزییات و مثال‌های عالی به مخاطب کمک می‌کند که این توهمات را دور بریزد و تصورات درست را جایگزین آن‌ها کند. اسکات برکون، در بخشی از کتابش، به جریان کشف جاذبه زمین از سوی نیوتون اشاره می‌کند. به تصور بسیاری از افراد، نیوتون تصادفی به حقیقت جاذبه زمین پی برده در حالی که برکون، با طرح دلایل تاریخی مانند تلاش بیست ساله نیوتون در علم ریاضی، کوشیده این توهم را برطرف کند.

فرشید فام، با اشاره به تاثیر این کتاب در زندگی شخصی‌اش، ادامه داد: «افسانه نوآوری» را با دل و جان می‌خواندم. نویسنده، با دقت خاصی درباره برداشت‌های اشتباه افراد از نوآوری، توضیح داده بود. در طی یک سالی که از ترجمه این کتاب می‌گذرد، می‌توانم بگویم 70 درصد تغییرات زندگی‌ام متاثر از این کتاب است. 

تقدیر شده کتاب سال دانشجویی، ترجمه کتاب «افسانه نوآوری» را نخستین تجربه‌اش در این زمینه دانست و افزود: انتشار این کتاب با شمارگان کم، نشانه پایین بودن سرانه مطالعه در کشور است و این در حالی که مردم کشور‌های پیشرفته، بین چهار تا پنج ساعت در روز مطالعه می‌کنند. امیدوارم با سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی مسوولان، سرانه مطالعه در کشور، حداقل به یک ساعت در
نویسنده در این اثر، بر خلاف آثار نویسندگانی مانند آنتونی رابینز و برایان تریسی، علاوه ‌بر جنبه‌های روانی از مستندات تاریخی نیز کمک گرفته و بیش از 10 صفحه از کتاب را به ارایه مرجع‌های تاریخی مرتبط به موضوع، اختصاص داده است.
روز برسد.

وی درباره شیوه کار نویسنده کتاب در ارایه راهکار‌های رفع توهم در زمینه‌ نوآوری، گفت: نویسنده در این اثر، بر خلاف آثار نویسندگانی مانند آنتونی رابینز و برایان تریسی، علاوه ‌بر جنبه‌های روانی از مستندات تاریخی نیز کمک گرفته و بیش از 10 صفحه از کتاب را به ارایه مرجع‌های تاریخی مرتبط به موضوع، اختصاص داده است. این کتاب برای جوانان، راهکار‌های ارایه ایده را می‌آموزد.

فرشیدفام، در پایان به زمینه کاری و معرفی دیگر آثار اسکات برکون، اشاره و اظهار کرد: برکون، علاوه ‌بر «افسانه نوآوری»، «بگذارید اتفاق بیفتد» و «جرقه ذهنی» را نیز نوشته که ترجمه «جرقه ذهنی» را نیز به پایان رسانده‌ام که در نوبت چاپ قرار دارد. اسکات برکون،‌ در طی سال‌های 1994 تا 2003، مدیر پروژه اینترنت اکسپلورر یک تا پنج بوده و بعد از اتمام این مسوولیت، به علاقه اصلی‌اش یعنی نویسندگی پرداخته است.

روزبه فرشید‌فام،‌ متولد سال 1366، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه زنجان است. وی در نخستین تجربه‌ حضور در جشنواره کتاب سال دانشجویی،‌ با کتاب «افسانه نوآوری» در بیستمین دوره این جشنواره، در شاخه کارآفرینی و اشتغال، به‌عنوان مترجم برگزیده معرفی شد.

«افسانه نوآوری» در قاب کتاب نشست

 

Ibna

http://www.ibna.ir/vdcaaon6y49nae1.k5k4.html

کتاب «افسانه‌ نوآوری» با تاکید بر رد باور‌های اشتباه مردم درباره نوآوری، علاوه بر ارایه مستندات تاریخی، پیشنهاداهایی نیز برای حفظ انگیزه‌ افراد ارایه می‌دهد.-

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،‌ «افسانه نوآوری» عنوان اثری از اسکات برکون، در 14 فصل است. این کتاب، به قلم روزبه فرشیدفام به فارسی برگردانده شده است.

10 فصل ابتدایی کتاب، با هدف‌ رد باو‌رهای اشتباه مردم درباره نوآوری، به ارایه مستندات و جزییات تاریخی در این زمینه پرداخته است. نویسنده در چهار فصل بعدی، زمینه‌های یک تحول را مطرح می‌کند.

«افسانه الهام گرفتن»،‌ «تاریخچه نوآوری را درک کرده‌ام»، «یک روش برای نوآوری وجود دارد»، «بهترین ایده‌‌ها برنده‌‌اند» و «ایده‌های خوب سخت پیدا می‌شوند» از مهم‌ترین عنوان‌های 10 فصل‌ ابتدایی کتابند.

نویسنده در فصل نخست،‌ با طرح خاطره‌‌ خود از شرکت گوگل،‌ به این موضوع می‌پردازد که این سوال که ایده‌ها از کجا می‌آیند؟، در ذهن تمامی افرادی‌ است که از آزمایشگاه تحقیقاتی،‌ محل کار هنرمند یا کارگاه مخترع دیدن می‌کنند

در فصلی از کتاب با عنوان «بهترین ایده‌ها برنده‌اند» نویسنده با این جمله شروع می‌کند که بهترین ایده‌ها همیشه برنده نیستند، اما این مانع نمی‌شود تا مردم از اعتقاد به این موضوع دست بکشند. بسیاری از نوآوران، تصور می‌کردند ایده‌هایشان در ذهن خود به‌طور خدشه‌ناپذیری برتر است، ولی برای قبولاندن ایده‌هایشان به مردم دردسر‌ها دیده و رنج‌‌ها کشیده‌اند.

 چهار فصل انتهایی کتاب به موضوعات پیرامون «سخن، آخر؛ ورای بزرگ‌نمایی‌ها و تاریخ»، «میانبر‌های تفکر خلاق»، «چگونه برای ایده‌ای حامی پیدا کنیم» و «چطور با انگیزه بمانیم» پرداخته‌اند.

نویسنده در فصل پایانی، با طرح پیشنهاد‌هایی مانند انگیزه‌بخش‌های بزرگ، خشم،‌ نیاز دیوانه‌وار، غرور و مرگ، راه‌حل‌هایی برای حفظ انگیزه‌های افراد ارایه می‌کند

 این کتاب در بیستمین دوره جشنواره کتاب سال دانشجویی، به‌عنوان اثر برگزیده در شاخه ترجمه معرفی شده بود.

 نخستین چاپ کتاب «افسانه نوآوری» در 248 صفحه،‌ به بهای هشت هزار و 800 تومان به همت انتشارات کلک زرین منتشر شده است.

شاخه ها

درباره ما

انتشارات کلک زرین با مدیر مسئولی کاظم زرین از سال 1381 شروع به فعالیت نموده و در زمینه های گوناگون، کتاب چاپ و روانه بازار نشر نموده و در این وبگاه اقدام به فروش اینترنتی کتابهای منتشر شده نموده است. تلفن تماس: 02166486148 همراه: 09127176836 کاظم زین

دعوت به همکاری

قابل توجه نویسندگان و مترجمین عزیز
از کلیه نویسندگان، مترجمین، مؤلفین و دانشجویان عزیز دعوت به همکاری می‌شود. انتشارات کلک زرین کلیه آثار شما را در اسرع وقت چاپ و منتشر می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید. 09127176836-09397176836