شرکت به پرداخت ملت
جرقه ی ذهنی ایده های بزرگ برای ذهن های کنجکاو بزرگنمایی

جرقه ی ذهنی ایده های بزرگ برای ذهن های کنجکاو

جرقه‌ی ذهنی؛ ایده‌های بزرگ برای ذهن‌های کنجکاو

نویسنده: اسكات بركون

مترجم: روزبه فرشيدفام

جزییات بیشتر

199

110,000 ریال

8 محصولات دیگر در همان شاخه:

قبلی
بعدی

جرقه‌ی ذهنی؛ ایده‌های بزرگ برای ذهن‌های کنجکاو

نویسنده: اسكات بركون

مترجم: روزبه فرشيدفام

 

مقدمه‌ي مترجم

كتاب حاضر دومین اثري است که از آقای اسکات برکون ترجمه می‌شود. این کتاب به مباحثی که در وب‌سایت و وبلاگ شخصی ایشان در زمینه‌های خلاقیت، تفکر خلاق و افزایش کارآیی‌های فردی ارائه شده، پرداخته است. خود ایشان در انتهای کتاب درباره‌ی چگونگی تدوین این کتاب توضیحات بیش‌تری داده‌اند. عنوان کتاب که «جرقه‌ی ذهنی؛ ایده‌های بزرگ برای ذهن‌های کنجکاو» نام دارد؛ الهام‌گرفته از نوشته‌های رالف والدو امرسون، فیلسوف و نویسنده‌ی شهیر آمریکایی می‌باشد. امرسون بارها در مقام پیشوای ادبی و مشوّق فرهنگی نسل جوان شناخته شده‌ است. امرسون بانی مکتب جدیدی در فرهنگ آمریکا محسوب می‌شود و آثار او تأثیر به‌سزایی بر مشاهیر رنسانس آمریکایی مانند والت ویتمن، امیلی دیکنسن، ناتانیل هاوثورن، ادگار آلن‌پو و هرمان ملویل داشته است و حتی نوشته‌های وی را با انجیل مقایسه می‌نمودند. امرسون به سعدی علاقه‌ی زیادی داشته و در مدح حافظ نیز مقالاتی نوشت.

اما دلیل آن‌که این‌همه از امرسون گفتیم به‌دلیل تأثیر نویسنده‌ی این کتاب از او بوده است و از آنجا که امرسون خود روی فرهنگ و مشاهیر ایرانی مطالعه داشته، خوانندگان ایرانی و به‌خصوص نسل جوان و تحصیل‌کرده می‌توانند با آن ارتباط عمیقی برقرار کنند. اين کتاب مثل افسانه‌ی نوآوری اثر قبلی که ترجمه کردم و از همین نویسنده بوده؛ صریح، ساده، عمیق و اثرگذار است.

اسکات برکون، نویسنده‌ی کتاب، در دوره‌ای که مرورگرهای وب در حال اوج‌گیری بودند مدیریت پروژه‌ی مرورگر اینترنت‌اکسپلورر 1 تا 5 را در شرکت مایکروسافت بر عهده داشته است و با رهبری وی این محصول به مرورگری جهانی تبدیل شد. او اکنون به نویسندگی و سخنرانی در زمینه‌ی نوآوری و خلاقیت در کار پرداخته و کتاب‌های وی از جمله کتب پُرفروش در زمینه‌های ذکر شده در ایالات متحده است. بنده به‌عنوان مترجم کار ایشان، از راهکارها و شیوه‌های بهبود عملکرد شخصی و افزایش بازدهی فردی بهره‌ی بسیاری بردم، هرچند که روی سخن کتاب تنها اشخاص معمولي نبوده و می‌تواند مدیران، رؤسا، شرکت‌ها، کارخانه‌ها و سازمان‌های بسیار بزرگ نیز باشد. پیشنهاد می‌کنم همان‌طور که نویسنده‌ی کار، روی به اشتراک گذاشتن عقاید و تجربیات خود در نوشته‌هایش بسیار تأکید دارد، شما خواننده‌ی عزیز نیز، من را از نصایح، تجربیات، نظرات و انتقادات خود محروم نساخته و تنور بحث و تبادل‌نظر را در زمینه‌های نوآوری، ابداع و کارآفرینی بیش‌ازپیش داغ کنيم.

روزبه فرشیدفام

شاخه ها

درباره ما

انتشارات کلک زرین با مدیر مسئولی کاظم زرین از سال 1381 شروع به فعالیت نموده و در زمینه های گوناگون، کتاب چاپ و روانه بازار نشر نموده و در این وبگاه اقدام به فروش اینترنتی کتابهای منتشر شده نموده است. تلفن تماس: 02166486148 همراه: 09127176836 کاظم زین

دعوت به همکاری

قابل توجه نویسندگان و مترجمین عزیز
از کلیه نویسندگان، مترجمین، مؤلفین و دانشجویان عزیز دعوت به همکاری می‌شود. انتشارات کلک زرین کلیه آثار شما را در اسرع وقت چاپ و منتشر می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید. 09127176836-09397176836